PZP onlineNapriek technologickému a počítačovému pokroku a jeho mnohým pozitívam si niektorí stále radšej vybavujú veci osobne. Jednak môže za to zarytý konzervativizmus a neochota naučiť sa niečo nové. No na strane druhej možno títo ľudia nepoznajú všetky výhody prameniace z tohto typu uzatvárania poistných zmlúv. Ak však máte veľa času a vyhovuje vám chodiť po rôznych poisťovniach osobne, nebudeme vás odhovárať. Ak ale chcete poznať lepší variant pre výpočet ceny, tak potom je vhodné povinné zmluvné poistenie online. Prípadne čítajte náš článok ďalej alebo si to overte na stránke slovensko.sk.

Viete, čo si zabezpečujete?

Niektorí si povinné zmluvné poistenie uzatvárajú len preto, že je zákonom nariadené a ani nevedia, čo kryje. Určite je to lepšia možnosť ako povinnosť nerešpektovať a jazdiť s nepoisteným dopravným prostriedkom. No aby ste vedeli konať s rozumom, bez skrate zo škodovej udalosti alebo dopravnej nehody ujsť, povieme vám o PZP niečo viac.

Ide o zabezpečenie, ktoré sa týka motorových aj nemotorových vozidiel. Konkrétne všetkých škodových alebo nehodových udalostí, ktoré by svojou prevádzkou mohli spôsobiť iným dopravným prostriedkom alebo účastníkom cestnej premávky. PZP online môžete uzatvoriť na všetky povinné poistiteľné prostriedky. Táto povinnosť sa týka aj vozidiel, ktoré na cesty vstupujú len párkrát v roku a väčšinu času sú na poli, na stavbách alebo na dedinách. Napr.:

 • kombajny,
 • traktore,
 • bagre…

to isté platí aj pre babety a iné „slabšie motorky“, ktoré ich majitelia prevetrávajú na málo frekventovaných alebo nefrekventovaných cestách.

PZP online sa teda uzatvára nielen na osobné autá, ale aj ostatné motorové a nemotorové prostriedky, vrátane:

 • vozíka,
 • návesu
 • či prívesy.

Nakoľko by aj tie mohli svojou prevádzkou poškodiť majetok alebo zdravie človeka. PZP kryje aj škody, pri ktorých väčšinou radšej utečieme (poškrabané alebo ťuknuté vozidlo pri parkovaní atď.). Ak sa vám už také čosi prihodí, je určite lepšie na majiteľa poškodeného prostriedku počkať, vymeniť si údaje o poisťovniach a vaša poisťovňa vašu chybu preplatí. Výška sumy závisí aj od toho, akú veľkú spoluúčasť ste si zvolili. Väčšinou je každé a jedno PZP so spoluúčasťou, ako sa to dočítate na Uzavripzp. To znamená, že na odškodnení poškodených sa podieľate.

Na výber máte z rôznych poisťovní:

 • Allianz
 • Komunálna poisťovňa
 • Kooperatíva
 • Uniqua
 • Onlia
 • Union
 • Genertel atď.

Online môžete natrafiť aj na také ponuky PZP, ktoré vám v rámci základného pokrytia dajú aj niektoré havarijné riziko. Väčšinou si ho môžete sami zvoliť. Avšak pri týchto ponukách môže byť cena poistného o niečo vyššia v porovnaní s najlacnejšou možnosťou. Všetky vaše ponuky si ale môžete pozrieť pomocou kalkulačky na porovnanie cien. Na výber máte aj ponuky havarijného poistenia, ktoré nájdete cez odkaz Uzavripzp.

Online kalkulačka na porovnanie cien PZP

Ak ste nevedeli, že niečo také existuje, tak teraz vám to uľahčí život hneď v dvoch smeroch. Vo finančnom a časovom. Vďaka kalkulačke, ktorá vám urobí bezplatné a nezáväzné online porovnanie ponúk PZP môžete ušetriť až hodiny, ak nie dni času. A dokonca aj niekoľko stoviek eur. Stačí ju vyskúšať a sami sa o jej výhodách presvedčíte. K dispozícii je nonstop, 7 dní v týždni, 24 hodín denne (s výnimkou neovplyvniteľných serverových výpadkov, ktoré sa dejú veľmi zriedkavo). Ako ale tento nástroj používať?

Prvou vašou úlohou bude si ju otvoriť na hore odporúčanej stránke. Zadáte EČV poisťovaného dopravného prostriedku. Ak ho nemáte, otvorte si malými písmenkami napísanú možnosť pod políčkom. V tomto kroku bude potrebné vypísať technické parametre motorového alebo nemotorového vozidla, ktoré vyčítate z jeho technického preukazu. Ak ste zadali EČV, niektoré z nich sa vypíšu automaticky zo systému, nakoľko je každé už používané vozidlo s EČV elektronicky evidované.

Niektoré otázky sa nemusia priamo týkať poisťovaného prostriedku, len niektorých súvislostí s vami, ktoré by mohli výslednú cenu PZP znížiť. Nepôjde o nič osobné. Osobné údaje sa budú požadovať až vtedy, ak o niektorú vyobrazenú ponuku požiadate. Porovnanie z online kalkulačky sa vám zobrazí po tom, ako všetky technické údaje vypíšete a odošlete. Zaberie vám to len zopár minút a behom niekoľkých sekúnd už môžete pozorovať niekoľko vašich poistných možností. Nakoľko je poisťovní u nás dosť, aj ponúk PZP online bude dosť a budete si mať z čoho vybrať. To najlacnejšie zvykne byť zobrazené na vrchu, ďalšie možnosti pod ním. Ak o niektorú ponuku chcete požiadať, stačí na to jediný klik. Ak už máte zmluvu inde, tak podajte jednoducho výpoveď poistenia použitím formuláru na Uzavripzp.sk.

Žiadosť o poistnú zmluvu z pohodlia domova

To, že ste si z domu zistili porovnanie ponúk nie je všetko. Vďaka kalkulačke si môžete o PZP aj online požiadať. Ako sme už uviedli, na vybranú ponuku kliknete a dopíšete požadované údaje. Odošlete a do pár minút dostanete potvrdzujúci mail s niekoľkými prílohami. Jeho najdôležitejšími časťami budú údaje na zaplatenie faktúry a dočasnú zelenú kartu. Tú si vytlačte, nakoľko nahradzuje originál, kým vám ho poisťovňa nedoručí.

Originál doklad k PZP vám poisťovňa odošle poštou po tom, ako zaeviduje platbu faktúry. Pri jej zaplatení berte do úvahy aj to, že dočasné doklady platia 30 dní, a teda aj splatnosť faktúry je úmerná tomuto dňu. Aby ste neriskovali jazdy na čierno, poistné sa pokúste zaplatiť behom prvého týždňa po odoslaní žiadosti o poistnú zmluvu. Riadenie vozidla bez platného PZP vás môžu vyjsť skutočne veľmi draho, aj na niekoľko stoviek eur. Preto sa určite oplatí radšej zaplatiť faktúru skôr, ako si k nej ešte prirátať aj výdavky s pokutami.

Veríme, že týmto článkom sme vás o pozitívach uzatvárania PZP online pomocou kalkulačky na porovnanie cien presvedčili. Skúste si jej výhody už teraz.