Zlepšíme spolu školský systém?
 

Zlepšíme spolu školský systém?

14.08.2012

Dátum: 13.8.2012   Autor: Juraj Sasko   Zdroj: Stratégie.sk

Školský systém na Slovensku sa akoby zacyklil.. Peniaze zo štátu sú obmedzené, študenti leniví, prax na školách mizivá a výsledok z toho je to, že agentúry (keď sa bavíme čisto o marketingovo-reklamnej sfére) sa neustále sťažujú na nedostatok kvalifikovanej a šikovnej mladiny z  radov študentov a študenti sa zasa sťažujú na nedostatok možností praxovať počas školy. Pevne verím, že ADMA aspoň z časti prišla s  riešením...

Asociácia digitálnych marketingových agentúr- ADMA, ktorej som podpredsedom a kde mám na starosti práve vzdelávanie na  univerzitách, funguje takmer rok. Okrem pre verejnosť nezaujímavého združovania sa agentúr a aktivít zameraných na vzdelávanie a osvetu trhu ako takého, sme sa špeciálne zamerali na vzdelávanie budúcej generácie copywriterov, kreatívnych riaditeľov či social media špecialistov.

Je to jedna z tých rozsiahlejších aktivít ADMA, o ktorej sa hovorí ale najmenej hlavne preto, že výsledok tu nebude za týždeň ani mesiac, predsa len skostnatené postkomunistické vysokoškolské vzdelávanie na  Slovensku je potrebné najprv nalomiť a potom poriadne vymyť priamo z  vnútra.. A to je bohužial otázka niekoľkých rokov.

Situácia sa však mení k lepšiemu a deje sa v tomto smere viac, ako by sa možno na prvý pohľad zdalo. ADMA má spracovaný edukačný plán pre  univerzity a aktivity vysokoškolských študentov na obdobie 2012/2013, ktorého súčasťou okrem iného sú aj:

Univerzitné programy

  • Semestrálny predmet online marketing na Katedre marketingovej komunikácie UK (KAMAkO)
  • 4semestrálny predmet digitálny marketing na Fakulte masmediálnej a marketingovej komunikácie UCM trnava (FMK)
  • 2semestrálny predmet digitálny marketing na Fakulte masmédií Paneurópskej vysokej školy

Celý článok na Strategie.sk

Naspäť

 
Naspäť hore